Il tempo se ne va

Il tempo se ne va – Czas sobie upływa, śpiewa Adriano Celentano. Bohaterowie piosenki to nastoletnia córka i ojciec, który właśnie zdał sobie sprawę, że ona przestała być już małą dziewczynką.

Słowa do piosenki napisał Cristiano Minellono a muzykę skomponował Toto Cotugno, znany z takich hitów jak chociażby l’Italiano czy Insieme

il-tempo-se-ne-va-adriano-celentano

Svalutation

Tytuł piosenki Svalutation, to słowo, które nie istnieje w słowniku włoskim, zostało wymyślone celowo i nie bez powodu brzmi jak pochodzące z języka angielskiego. Adriano Celentano wykorzystuje je, żeby przedstawić aktualną w tamtych czasach sytuację ekonomiczno-polityczną, społeczną, a może nawet kulturalną kraju. Utwór został wydany wraz z jego 16. albumem, w 1976r.

Można by pomyśleć, że oprócz zmiany waluty wiele się nie zmieniło.

adriano-celentano-svalutation

24 mila baci

Adriano Celentano – włoski piosenkarz urodzony 6 stycznia 1938 r. w Mediolanie. Sprawdził się również jako aktor i reżyser a także prezenter telewizyjny.  Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli włoskiej muzyki rozrywkowej. Do 2009 sprzedano 150 milionów jego płyt na całym świecie.

24 mila baci – piosenka skomponowana przez Ezio Leoni, Pietro Vivarelli, Lucio Fulci i oczywiście Adriano Celentano w 1961r.

24000-baci-adriano-celentano

Azzurro

Adriano Celentano (ur. 6 stycznia 1938 w Mediolanie) – włoski piosenkarz, aktor, reżyser i prezenter telewizyjny. Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli włoskiej muzyki rozrywkowej.

azzurro