In cerca di te

In cerca di te – piosenka znana też pod tytułem Perduto amor – tu w aranżacji Simony Monini i Petera Cincotti. Piosenka pochodzi z 1944r. Została napisana przez: Gian Carlo Testoni i Erosa Sciorilli i zaśpiewana po raz pierwszy przez Natalino Otto.

Tytuł piosenki In cerca di te (w poszukiwaniu ciebie) oddawał idealnie uczucia Włochów w tamtych czasach. To poszukiwanie utraconej miłości stało się metaforą społeczeństwa, które przeżyło wojnę i szuka tego czego już nie ma.

in-cerca-di-te-simona-molinari

Dr Jekyll Mr Hyde

Dr Jekyll Mr Hyde to kolejna prezentowana piosenka Simony Molinari z jej czwartego albumu. Również i tym razem towarzyszy jej amerykański przyjaciel Peter Cincotti.

Zaledwie dwa dni po zaprezentowaniu jej na 63. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo w 2013r., album zajął 16 miejsce spośród najlepiej sprzedawanych we Włoszech

simona-molinari-dr-jekyll-mr-hyde

La felicità

Simona Molinari to niezwykle utalentowana, włoska piosenkarka popowa, świetnie czująca się również w klimatach jazzu i bossa novy. Pochodzi z Neapolu (ur. 23 lutego 1983 roku). Na koncie ma trzy duże płyty i szereg nagród. Występowała na festiwalu w San Remo w 2009r. Zakwalifikowała się wtedy do finałowej czternastki

La felicità – to pierwszy singiel z albumu  Dr Jekyll i Mr HydeW tym utworze piosenkarce towarzyszy Peter Cincott (amerykański wokalista i pianista jazzowy)

la-felicita-simona-molinari