Spaziotempo

Rozpoczynająca każdy z odcinków serialu „Un Professore”, filozoficzna piosenka Francesco Gabbani

spaziotempo

Susanna

Susanna, tym razem w wykonaniu Francesco Gabbani. Utwór pochodzi z jego trzeciego albumu studyjnego, zatytułowanego Magellano (album z kwietnia 2017r.). Francesco wielokrotnie powtarzał, że śpiewając ten utwór chciał oddać hołd poprzedniemu wykonawcy tego coveru, Adriano Celentano, przy którego piosenkach bawił się nie raz

susanna-francesco-gabbani

Foglie al gelo

Foglie al gelo to singiel Francesco Gabbani, opublikowany w grudniu 2016r., znany przede wszystkim dzięki temu, że pochodzi ze ścieżki muzycznej filmu Poveri ma ricchi (polski tytuł: Prości ale bogaci), wyreżyserowanego przez Fausto Brizzi. Francesco Gabbani skomponował muzykę do tego filmu.

Główni bohaterowie to członkowie rodziny Turci, co ważne, bardzo biednej ale z dużym poczuciem humoru. Pewnego dnia niespodziewanie wygrywają na loterii 100 mln euro i wszystko w ich życiu się zmienia. Przenoszą się do luksusowego hotelu w Mediolanie i żyją, jakby miało nie być jutra. Sytuacja zdaje się ich nawet chwilami przerastać. Kiedy więc syn zakochuje się w kelnerce, która nienawidzi bogaczy, pozostali członkowie rodziny zaczynają udawać, że są biedni i zaczyna się niesamowita komedia pomyłek. Odtwórcami głównych ról są znani włoscy aktorzy: Christian De Sica (znany z filmu Turysta), Enrico Brignano (Asterix na olimpiadzie), Lucia Ocone (Tutta colpa di Freud), Lodovica Comello (Francesca z serialu Violetta) oraz Anna Mazzamauro (Drugi tragiczny film o Fantozzim)

Teledysk do piosenki przedstawia sceny z tego filmu, przerywane przez przepiękne widoki na Alpi Apuane (Alpy Apuańskie – łańcuch górski w Toskanii, mimo nazwy nie są częścią Alp a Apeninów). Reżyseria teledysku – Gabriele Lucchetti.

francesco-gabbani-foglie-al-gelo

Tra le granite e le granate

Tra le Granite E le Granate, piosenka napisana i zaśpiewana przez Francesco Gabbani, pochodzi z jego trzeciego studyjnego albumu, pt. Magellano, wydanego w 2017r. Artysta w sarkastyczny sposób opowiada o typowych wakacjach Włochów i pewnie nie tylko ich.
Teledysk wyreżyserował Gabriele Lucchetti.

tra-le-granite-e-le-granate-francesco-gabbani

Viceversa

Francesco Gabbani cieszy się coraz większą popularnością. W 2017 z utworem Occidentali’s Karma otrzymał największą liczbę głosów na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Tym razem, w 2020r. zajął drugie miejsce piosenką Viceversa.

francesco-gabbani-viceversa