Foglie al gelo

Foglie al gelo to singiel Francesco Gabbani, opublikowany w grudniu 2016r., znany przede wszystkim dzięki temu, że pochodzi ze ścieżki muzycznej filmu Poveri ma ricchi (polski tytuł: Prości ale bogaci), wyreżyserowanego przez Fausto Brizzi. Francesco Gabbani skomponował muzykę do tego filmu.

Główni bohaterowie to członkowie rodziny Turci, co ważne, bardzo biednej ale z dużym poczuciem humoru. Pewnego dnia niespodziewanie wygrywają na loterii 100 mln euro i wszystko w ich życiu się zmienia. Przenoszą się do luksusowego hotelu w Mediolanie i żyją, jakby miało nie być jutra. Sytuacja zdaje się ich nawet chwilami przerastać. Kiedy więc syn zakochuje się w kelnerce, która nienawidzi bogaczy, pozostali członkowie rodziny zaczynają udawać, że są biedni i zaczyna się niesamowita komedia pomyłek. Odtwórcami głównych ról są znani włoscy aktorzy: Christian De Sica (znany z filmu Turysta), Enrico Brignano (Asterix na olimpiadzie), Lucia Ocone (Tutta colpa di Freud), Lodovica Comello (Francesca z serialu Violetta) oraz Anna Mazzamauro (Drugi tragiczny film o Fantozzim)

Teledysk do piosenki przedstawia sceny z tego filmu, przerywane przez przepiękne widoki na Alpi Apuane (Alpy Apuańskie – łańcuch górski w Toskanii, mimo nazwy nie są częścią Alp a Apeninów). Reżyseria teledysku – Gabriele Lucchetti.

francesco-gabbani-foglie-al-gelo

Leave a Reply