Dieci ragazze

Dieci ragazze to kolejny utwór Lucio Batisti, z 1969r. Bohaterem jest tu mężczyzna, odrzucony przez ukochaną kobietę, który próbuje o niej zapomnieć otaczając się innymi kobietami. Chwali się, że może mieć inną kobietę na noc inną w ciągu dnia. Mimo to, w końcu przyznaje, że niestety wciąż umiera z miłości do tej jednej ukochanej.

lucio-battisti-dieci-ragazze

Un’Avventura

Główna bohaterka, Francesca, wraca do rodzinnego miasteczka położonego we włoskiej Apulii, Matteo stara się odzyskać jej uczucia. Fabuła filmu nie jest jednak tak wyjątkowa jak piosenki dwóch znakomitych artystów, Giulio Rapetti, znanego jako Mogol, i Lucio Batisti, którzy przez lata współpracowali ze sobą, Mogol pisał teksty a Lucio Batisti komponował muzykę i śpiewał. Razem stworzyli wiele tak niezapomnianych przebojów jak właśnie ten: Non è Francesca – utwór z pierwszego albumu Lucio Batisti, wydanego w 1969 r.

unavventura-musical-non-e-francesca

Acqua azzurra

Na clipie jeden z nie tak licznych występów publicznych artysty

batisti-acqua-azzurra-2

La canzone del sole

Jeśli szukamy we włoskiej piosence dobrych, poetyckich tekstów o trudnych relacjach damsko-męskich, niebanalnych melodii i emocjonalnych wykonań, to nie ma jak Lucio Battisti.

la-canzone-del-sole