In primo piano

In primo piano – piosenka Erosa Ramazzotti, opublikowana w grudniu 2018r. jako drugi utwór z 14. albumu studyjnego, pt. Vita ce n’è .

Artysta śpiewa o odległej, ale wcale nie zapomnianej miłości.

Co ciekawe, utwór został napisany przez innego znanego artystę, Jovanotti. Tworzyli go również: klawiszowiec Christian Rigano i gitarzysta Riccardo Onori.

in-primo-piano-eros-ramazzotti

Un’altra te

Eros Luciano Walter Ramazzotti – włoski piosenkarz i autor piosenek. Jeden z najpopularniejszych włoskich piosenkarzy. Urodzony 28 października 1963 r. w Rzymie. Zadebiutował w 1981r. w Konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Zaśpiewał tam piosenkę  Rock 80 i prawie natychmiast podpisał swój pierwszy kontrakt. Następnego roku wydał debiutancki album, zatytułowany Ad un amico.W 1984 wygrał w kategorii młodych wykonawców Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo piosenką „Terra promessa”. W następnym roku na festiwalu prezentował piosenkę „Una storia importante” z albumu Cuori agitati. Zwycięstwo w San Remo w 1986r. jego piosenki Adesso tu potwierdziło popularność artysty we Włoszech.

Un’altra te to piosenka napisana razem z Piero Cassano i Adelio Cogliati w 1993r. Jest to drugi singiel z albumu Tutte storie (Wszystkie historie).

Teledysk do piosenki został wyreżyserowany przez Dario Piana; w rolę głównej bohaterki teledysku wcieliła się włoska aktorka Francesca Neri.

unaltra-te-live-eros-ramazzotti

Buon Natale

Eros Ramazzotti ewidentnie dorósł i przypomina nam co jest ważne w Święta.

buon-natale

Słowniczek

vedere – widzieć
vista – vidziana
accendere – zapalać, rozpalać
luce – światło
eco – echo
Czytaj dalej Buon Natale