L’ultimo bacio

L’ultimo bacio to tytułowa piosenka z włoskiego filmu w reżyserii Gebriele Muccino z 2000 r. Zaśpiewała ją znakomita Carmen Consoli, artystka, urodzona 4 września 1974 r. w Katanii. Swój pierwszy album Due parole, wydany w 1996 r. Od tamtej pory jej opublikowała ponad 10 albumów i 34 single, cieszące się ogromną popularnością. Jej dorobek artystyczny wciąż się powiększa.

carmen-consoli-lultimo-bacio

I miei complimenti

Ciąg dalszy piosenek z koncertu Amiche per l’Abruzzo.

Tym razem piękny kawałek z repertuaru Mariny Rei I miei complimenti. Razem z nią zaśpiewały Carment Consoli i Paula Turci.

marina-rei-carmen-consoli-paola-turci-i-miei-complimenti

Ma che freddo fa

Amiche per l’Abruzzo – wyjątkowy koncert charytatywny zorganizowany przez Laurę Pausini. Odbył się 21 czerwca 2009r. na Stadionie Giuseppe Meazza w dzielnicy San Siro w Mediolanie. Wzięły w nim udział 43 włoskie piosenkarki, zaśpiewały 102 piosenki. Koncert został zorganizowany, żeby  zebrać pieniądze na pomoc mieszkańcom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Aquila 6 kwietnia 2009r.

Piosenkę „Ma che freddo fa” zaśpiewała Nada (Nada Malanima), zwyciężczyni Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo w 1971.

nada-carmen-consoli-paola-turci-marina-rei-ma-che-freddo-fa