Meraviglioso amore mio

Meraviglioso amore mio – singiel włoskiej piosenkarki o pseudonimie scenicznym Arisa (Rosalba Pippa). Piosenka pochodzi z albumu na żywo Amami Tour, opublikowanego w 2012r.

Utwór Meraviglioso amore mio został skomponowany, podobnie jak Sincerità, przez Giuseppe Anastasi.

Można jeszcze tu nadmienić, że piosenka została wybrana jako ścieżka dźwiękowa do filmu z 2013r. Pazze di me (Szalone na moim punkcie), w reżyserii Fausto Brizzi.

meraviglioso-amore-mio-arisa

Guardando il cielo

Guardando il cielo to singiel znanej już piosenkarki o pseudonimie Arisa, pochodzi z albumu o takim samym tytule, opublikowanym w lutym 2016r.

Arisa zaśpiewała ją po raz pierwszy na Festiwalu Piosenki w San Remo. Muzykę skomponował Giuseppe Anastasi, aranżacją zajęli się Nicolò Fragile i Giuseppe Barbera i sama Arisa.

Teledysk wyreżyserował Gaetano Morbioli.

Arisa w wywiadzie dla Rai 3 przyznała, że ta piosenka jest o jej doświadczeniu duchowym i przeznaczeniu. Wypowiedziała mniej więcej takie słowa: „Udawanie, że znamy przyszłość to zarozumialstwo. Życie jest nieprzewidywalne”.

guardando-il-cielo-arisa

Sincerità

Rosalba Pippa, znana w świecie jako Arisa,  (urodzona 20 sierpnia 1982r. w Genui), włoska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, swój pseudonim  stworzyła z pierwszych liter imion członków rodziny (Antonio, Rosalba, Isabella, Sabrina, Assunta W 1999 zdobyła nagrodę podczas konkursu muzycznego Cantacavallo organizowanego w Teggiano.

Jak większość włoskich piosenkarek i piosenkarzy, brała udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, w 2009 r. wystąpiła z utworem „Sentimento” . Zajęła wtedy pierwsze miejsce w kategorii debiutantów, zdobywając nagrodę im. Mii Martini. Również w tym samym roku wydała pierwszy album studyjny pt. Sincerità, jak tytuł prezentowanej piosenki. W 2012r. zajęła drugie miejsce z utworem „La notte” w finale 62. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, a także wydała trzeci album studyjny pt. Amami. W 2014 r. zwyciężyła w finale 64. edycji festiwalu, na którym wystąpiła z utworem „Controvento” . Również w 2014 r. wydała czwarty album studyjny pt. Se vedo te. Kolejne albumy studyjne to Guardando il cielo, wydany w 2016r. i Una nuova rosalba in città, opublikowany w 2019r.

Sincerità to piosenka napisana przez Giuseppe Anastasi, Maurizio Filardo i Giuseppe Mangiaracina.

sincerita-asisa