Amici per errore

Wróćmy dziś do Tiziano Ferro i posłuchajmy piosenki Amici per errore. Utwór pochodzi z jego siódmego albumu Accetto miracoli (Akceptuję cuda), opublikowanego 14 lutego 2020. Napisał go Tiziano przy współpracy z Massimiliano Pelan i Francesco Gramegna.

amici-per-errore-tiziano-ferro

Il regalo più grande

Il regalo più grande, to kolejna piosenka Tiziano Ferro z 2009r., z jego czwartego albumu Alla mia età. Już po miesiącu piosenka stała się jedną z najczęściej odtwarzanych w radiu, a album uplasował się na piątej pozycji spośród sprzedanych w 2009r.

Wzruszający teledysk został wyreżyserowany przez Gaetano Morbioli i nakręcony w Nowym Yorku

il-regalo-piu-grande-tiziano-ferro

La differenza tra me e te

Tiziano Ferro urodził się 21 lutego 1980r. w Latinie. W latach 1997-1998 brał udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, ale za pierwszym razem nie przeszedł do kolejnego etapu, a przy kolejnym podejściu uplasował się w gronie dwunastu finalistów. W 1998 nawiązał współpracę z producentami Mary Majonchi i Alberto Kalemo. Światową popularność zapewnił mu album Rosso relativo z 2001 r.

La differenza tra me e te to singiel zaprezentowany pierwszy raz na żywo przez Tiziano Ferro 19 listopada 2011r. W 2015r. Piosenka została wykorzystana do ścieżki dźwiękowej filmu pt. All roads lead to Rome (Tutte le strade portano a Roma); reżyseria  Ella Lemhagen, w roli głównej m.in. Sarah Jessica Parker. 

la-differenza-tra-me-e-te-tiziano-ferro