Fragole

Melodyjna, wesoła piosenka, powstała jako owoc współpracy dwójki piosenkarzy: Achille Lauro i Rose Villain.

Ciekawe, gdzież to truskawki rosną zupełnie jak winogrona…

Achille Lauro, urodził się 11 lipca 1990 r., dorastał w Rzymie. Achille Lauro to jego sceniczny pseudonim. Naprawdę nazywa się Lauro De Marinis. W 2016 r. założył własną firmę No Face Agency i wydał album pt. Ragazzi madre, który dotarł do 22-ego. miejsca na włoskiej liście sprzedaży.  W 2017 r. podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, a w następnym roku wydał album pt. Pour l’amour, który zajął czwarte miejsce na włoskiej liście sprzedaży. W lutym 2019 z utworem Rolls Royce zajął dziewiąte miejsce w finale 69-tego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. W lutym 2020 z piosenką Me ne frego zajął ósme miejsce w tym festiwalu. W 2021 r. wydał album pt. Lauro, który dotarł do pierwszego miejsca na włoskiej liście sprzedaży i wylansował hity, takie jak Solo noi i Marilù. Z Fedezem i Oriettą Berti nagrał piosenkę Mille, która stała się przebojem w kraju, debiutując na pierwszym miejscu na liście przebojów. W 2022 r. wydał album Superstar, który promował singlem Domenica. Piosenką Stripper zwyciężył w finale programu Una Voce per San Marino, zostając tym samym reprezentantem San Marino w 66-tym Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie zakwalifikował się jednak do finału.  W listopadzie 2023 stworzył na Hadem wirtualne muzem.

W maju 2024r. wziął udział w koncercie charytatywnym Una. Nessuna. Centomila. – in Arena, którego celem była pomoc kobietom, które są ofiarami przemocy.   

Rose Villain, urodziła się 20 lipca 1989 r. w Mediolanie. Naprawdę nazywa się  Rosa Luini. Po maturze wyjechała do Los Angeles, gdzie ukończyła Musicians Institute of Hollywood, ze specjalizacją  muzyka rockowa. Właśnie w Los Angeles zaczęła śpiewać w rockowej grupie o nazwie Villans. Stąd jej pseudonym sceniczny. Przeprowadziła się potem do Nowego Jorku, gdzie ukończyła studia teatralne i muzyczne. Tam też poznała swoich pierwszych menadżerów. W 2016r. powstał jej debiutancki singiel Get the Fuck Out of My Pool, łączący dźwięki elektroniczne i hip-hopowe.  W lutym 2024r. wzięła po raz pierwszy udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo z utworem Click Boom, który napisała i skomponowała razem z Tropico (włoski artysta –  Davide Petrella) i mężem Sixpm (producent Andrea Ferrara). Zajęła 23-cie miejsce.

Pracę nad singlem Fragole artyści rozpoczęli w maju 2023r.

fragole

Spaziotempo

Rozpoczynająca każdy z odcinków serialu „Un Professore”, filozoficzna piosenka Francesco Gabbani

spaziotempo

A un passo da te

Słuchaliśmy już wcześniej różnych utworów w wykonaniu Adriano Celentano. Tym razem usłyszymy go w duecie z Miną w nastrojowym utworze z 2017r. A un passo da te.

Mina, urodzona jako Mina Anna Mazzini 25 marca 1940 w Busto Arsizio (rejon Lombardia, prowincja Varese) to włoska piosenkarka, którą trzeba znać, a przynajmniej kojarzyć jej utwory. Należała do najpopularniejszych i najbardziej wpływowych postaci włoskiej sceny muzycznej okresu powojennego. Określana jako „tygrysica z Cremony”. Zadebiutowała w 1958 roku. W latach 60, dzięki występom w telewizji stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych włoskich artystek.

a-un-passo-da-te-adriano-celentano-i-mina

Susanna

Susanna, tym razem w wykonaniu Francesco Gabbani. Utwór pochodzi z jego trzeciego albumu studyjnego, zatytułowanego Magellano (album z kwietnia 2017r.). Francesco wielokrotnie powtarzał, że śpiewając ten utwór chciał oddać hołd poprzedniemu wykonawcy tego coveru, Adriano Celentano, przy którego piosenkach bawił się nie raz

susanna-francesco-gabbani

Susanna

Dziś włoski cover utworu Susanna, znanego wszystkim w wykonaniu The Art Company – holenderskiego zespołu muzycznego z lat 80. XX w. Jego wokalistą był Nol Havens. Posłuchamy tej piosenki w wykonaniu Adriano Celentano

susanna-adriano-celentano