La mezzaluna

La mezzaluna to przebój Adriano Celentano z 1962r. Tym razem posłuchamy jak śpiewa ją Maurizio Schweizer, w ramach spektaklu muzycznego Il re degli ignoranti (2013r.). Więcej o tym artyście znajdziecie przy piosence Il tuo bacio è come un rock

la-mezza-luna-adriano-celentano

Gente

Gente (Ludzie) – piosenka Laury Pausini, przetłumaczona też na język hiszpański, znaleziona wśród przykrytych kurzem wspomnień. Piosenka pochodzi ze starego albumu Laury, wydanego w 1994r., czyli z tego samego okresu co Strani amori czy Solitudine.

gente-laura-pausini

Come musica

Dawno nie było piosenek Lorenzo Cherubini, pseudonim artystyczny – Jovanotti. Czas więc najwyższy jakąś zaprezentować. Proponuję utwór o miłości, bo któż inny tak potrafi o niej śpiewać jak on!

Come musica to piosenka z albumu Safari z 2008r. Na uwagę zasługuje też teledysk, na którym Jovanotti najpierw oswaja a potem tańczy razem z ciężkimi maszynami.

come-musica-jovanotti

Amici per errore

Wróćmy dziś do Tiziano Ferro i posłuchajmy piosenki Amici per errore. Utwór pochodzi z jego siódmego albumu Accetto miracoli (Akceptuję cuda), opublikowanego 14 lutego 2020. Napisał go Tiziano przy współpracy z Massimiliano Pelan i Francesco Gramegna.

amici-per-errore-tiziano-ferro

Destri

Destri – to tytuł piosenki śpiewanej przez Flavio Bruno Pardini, artystę występującego pod pseudonimem Gazzelle.

Artysta pochodzi z Rzymu, a dokładniej z Prati – jednego z 22 rioni Wiecznego Miasta, czyli tradycyjnych jednostek podziału administracyjnego, dotyczącego części stolicy wewnątrz murów aureliańskich (z niewielkimi wyjątkami). Urodził się 7.12.1989r. Grać zaczął w rzymskich lokalach w wieku 22 lat. Pseudonimu Gazzelle wykorzystuje dopiero od 2016r. Ponoć inspiracją były buty marki Adidas o nazwie Gazelle – takie śliczne sneakersy z trzema białymi paskami po bokach.

Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne: Superbattito i Punk i około 20 singli. Piosenka Destri należy do jednych z nowszych, bo pochodzi z tego roku (z 25 września 2020). Po zaledwie trzech tygodni od opublikowania Gazzelle mógł się pochwalić ponad 7 milionami odsłuchań na Spotify.

destri-gazzelle