Słodki kawałeczek szczęścia

Kolumbijskiego duetu Pedrina y Rio nie trzeba bywalcom tych łamów szerzej przedstawiać. Dzisiaj wykonają skoczną choć niepozbawioną gorzkawych akcentów kompozycję, której autorem jest niejaki Sergio Eulogio González. Nosi ona tytuł Pedacito de mi vida, czyli Kawałeczek mojego życia. Można tę wzruszającą historię odczytywać klasycznie: pani kocha pana, a serce jej cierpi. Ale w ten szczególny czas, gdy wkoło świąteczne przygotowania, pomyślałem sobie, że może tu chodzi o coś zupełnie innego. I nagle olśnienie – tak! Piosenka jest odą do świątecznego pierniczka. Przez cały rok wytęsknionego i wyczekanego.

pedacito-de-mi-vida

Más feliz – tyle szczęścia w całym mieście

Na zakończenie karnawału przygotowaliśmy akcent zdecydowanie radosny, w dodatku z podwójnym powrotem. Po pierwsze wracamy na dachy Bogoty – dla przypomnienia, poprzednio towarzyszyliśmy tam formacji Monsieur Periné w klasycznym bolerze Sabor a mí. Po wtóre, po raz drugi gościmy na Fiszce sympatyczny kolumbijski duet Pedrina y Rio. Poprzednio wokalistka opowiadała, jak bardzo jest zakochana, teraz rozwinie ten temat, przekonując nas, że już bardziej szczęśliwym niż ona zwyczajnie być nie można: Más feliz que yo no hay, jak twierdzi.

Cieszymy się jej szczęściem, a naszym słuchaczom i kursantom życzymy go jeśli nie więcej (jak się nie da – to się nie da), to przynajmniej tyle samo.

mas-feliz

Cantamos y estudiamos: Enamorada

W języku hiszpańskim można się zakochać, a zakochanie to, jak wiadomo, pewien odmienny stan świadomości. W dzisiejszym odcinku opowie nam o tym pochodzący z Bogoty duet Pedrina y Rio w bezpretensjonalnej piosence, zatytułowanej po prostu Enamorada. Muzykalni Kolumbijczycy nie doczekali się jeszcze hasła w Wikipedii, ale z profilu w mediach społecznościowych można się dowiedzieć, że gatunek muzyczny, w którym się poruszają, to Pop Alternativo.

My, żeby poruszać się pewniej w słuchaniu piosenki ze zrozumieniem, zapoznamy się z nowymi słówkami, a następnie poddamy muzyce dla złagodzenia obyczajów:

enamorada