Pastuszkowie, przybywajcie, dzwonią dzwonki sań!

Połączone siły La Oreja de Van Gogh (to takie hiszpańskie Varius Manx, też swojego czasu wymienili Anitę, a właściwie Amaię, na Kasię, czyli Leire) i La Familia Telerín (to z kolei takie hiszpańskie Domowe przedszkole) przedstawiają tradycyjną pastorałkę pt.: Campana sobre campana. Dla mnie tradycyjna to taka, w której występują pastuszkowie.

Zapraszam do śledzenia animowanej opowieści i wspólnego dźwięcznego śpiewania – tak przy wigilijnym stole, jak i na Pasterce.

campana-sobre-campana

Esa chica – tamta dziewczyna

Ucho Van Gogha kojarzy się jednoznacznie z geniuszem graniczącym z szaleństwem, albo i przekraczaniem tej granicy. Członkowie hiszpańskiego, a dokładniej, pochodzącego z Kraju Basków zespołu La Oreja de Van Gogh, choć też uzdolnieni, ucho do muzyki mają na szczęście na właściwym miejscu. Mieliśmy już okazję wysłuchać radosnej lekcji geografii w ich wykonaniu, teraz przyszedł czas na nieco bardziej refleksyjną piosenkę pt.: Esa chica, czyli Tamta dziewczyna. Kim jest tamta dziewczyna? Nie powiem – nie chcę psuć suspensu.

esa-chica

Geografia

Ta piosenka zespołu La Oreja de Van Gogh z wokalistką Amaią Montero wprawi w dobry nastrój każdego. Nawet tych, co w szkole z tytułową geografią mieli spore kłopoty.

Ale żeby nie było tak łatwo, po przesłuchaniu piosenki zapraszamy na krótki test ze słówek, które znalazły sie w tekście. Test uruchamiamy klikając ołóweczek pod teledyskiem i puszczając piosenkę.

geografia